Scroll Top
ul. Kręta 8/1 lok. 102, 15-345 Białystok
Urszula wróblewska
Pedagog, prof. uwb, dr hab.

Pedagog, nauczyciel akademicki, trenerka uważności i technik relaksacji, autorka programu obniżania poziomu stresu ,,TiT” oraz zajęć edukacyjnych dla dzieci i młodzieży: Stop. Stacja: Relaksacja. Posiadam dwudziestoletnie doświadczenie dydaktyczne, badawcze i naukowe. Jestem mamą i partnerką, która spełnia się na wielu obszarach codzienności. Wiem też, jak to jest być w ciągłej gonitwie myśli, w stresie, z problemami i trudnościach. Moim antidotum na to jest uważność i przeżywanie życia w jego jedynym i niepowtarzalnym momencie. Dzięki mindfulness znalazłam dystans, zrozumienie i współczucie dla siebie i innych. Kocham życie, moją rodzinę, przyjaciół, spokój i każdą porę roku. Lubię inspirujące i uczące spotkania ze wszystkimi ludźmi, czytać i pisać książki, podróżować daleko i spacerować całkiem blisko. Szanuję różne postawy i poglądy, przyrodę oraz każdy dzień, który minął, trwa i będzie.

Edukacja: 

  1. 5-letnie studia magisterskie na Wydziale Pedagogiki i Psychologii, Uniwersytet w Białymstoku,
  2. 2-letnie studia podyplomowe z uważności, Uniwersytet SWPS w Warszawie,
  3. roczne studia podyplomowe z zarządzania kapitałem ludzkim, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie,
  4. cykl szkoleń MBSR (Mindfulness-Based Stress Reduction) – Institute for Mindfulness – Based Approaches,
  5. warsztaty i kursy doskonalące z mindfulness i technik relaksacyjnych (m.in.: Techniki oddechowe według Butejki; Rozluźnij się – Trening radzenia sobie ze stresem i uwalniania napięcia z ciała oraz umysłu poprzez ćwiczenia wprowadzające spokój i odprężenie; Mindfulness czyli elementy treningu uważności; Wykorzystanie technik relaksacyjnych w walce ze stresem; Zajęcia rozwijające umiejętności zapamiętywania i uczenia się,
  6. warsztaty i kursy w obszarze wsparcia i pomocy terapeutyczno – pedagogicznej dla dzieci i młodzieży (m.in.: Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały. Jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły; Strażnicy uśmiechu – program profilaktyczno – wychowawczy. Wspieranie siły i odporności psychicznej dziecka; Taniec żyrafy z szakalem. Porozumienie bez przemocy (NVC); Przelała się czara goryczy. Rola szkoły, nauczyciela w profilaktyce suicydalnej; Wirtualne podwórko dzieci, kiedy jest (nie)bezpieczna; Jest w szkole i w przedszkolu – depresja; Brzegi są szansą rzeki. Kiedy mówić NIE w wychowaniu; Co i jak zrobić, gdy dziecko jest krzywdzone przez dorosłych.

Posiadam wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu zajęć, warsztatów i kursów opartych na własnych autorskich programach z zakresu uważności. Od kilku lat organizuję studentom systematyczne zajęcia z uważności, i badam skuteczność mindfulness w procesie edukacyjnym. Prowadzę zajęcia relaksacyjne z seniorami, warsztaty z mindfulness dla nauczycieli, oraz kursy grupowe w ramach turnusów psychologiczno – terapeutycznych. 

Potrzebujesz Pomocy specjalisty?
Godziny Pracy

Potrzebujesz pomocy i wsparcia? Skontaktuj się z nami w celu umówienia wizyty.
Godziny pracy rejestracji: 9:00 – 16:00

Poniedziałek:

8:00 – 20:00

Wtorek:

8:00 – 20:00

Środa:

8:00 – 20:00

Czwartek:

8:00 – 20:00

Piątek:

8:00 – 20:00

Sobota:

8:00 – 15:00

Niedziela:

8:00 – 15:00

nasz zespół

Poznaj Zespół naszych cudownych specjalistów. Na nas zawsze możesz liczyć i być pewnym, że Tobą lub Twoim dzieckiem zajmą się ludzie z odpowiednią wiedzą i doświadczeniem.

Ewelina Zamojtuk

Pedagog, psycholog, terapeuta TSR w procesie certyfikacji

Agnieszka Mejsak

Terapeuta II stopnia Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach, terapeuta metody One Brain

Diana Sumbo-Sawicka

Terapeutą II stopnia Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach (BSFT)

Monika M. Maliszewska

Jest psychologiem, terapeutą I stopnia pracującym w nurcie TSR

Kacper Piech

Terapeuta I stopnia Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach

Urszula Wróblewska

Prof. dr hab. Pedagog, nauczyciel akademicki, trenerka uważności i technik relaksacji

Halina Piech

Pedagog. Posiada ponad 30 letnie doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą